[Recenzja] Piękna papryczka uwodzi kształtem

Dziś chciałam pokazać Wam książkę zatytułowaną "Piękna papryczka uwodzi kształtem. Zamień kilogramy na zabójczą pewność siebie "...

Dziś chciałam pokazać Wam książkę zatytułowaną "Piękna papryczka uwodzi kształtem. Zamień kilogramy na zabójczą pewność siebie" autorstwa Edyty Draus nie jest zwyczajną książką o fitnessie czy zdrowym stylu życia, jest poradnikiem, ciekawym, zaskakującym napisanym w bardzo przystępny sposób dla "normalnej dziewczyny" i to w dodatku ze szczyptą dobrego humoru.
Autorka w bardzo przystępny sposób prowadzi nas przez kolejne rozdziały, odkrywając tajniki wiedzy niezbędnej do tego aby skutecznie pracować ze swoim ciałem.

 
Podzielony jest na piętnaście rozdziałów,  w których autorka opowiada nam o diecie, zasadach treningu, naszym ciele, ćwiczeniach na każdą partię ciała oraz suplementach.
Rozdziały dotyczące ćwiczeń zawierają dodatkowo dokładne zdjęcia jak prawidłowo wykonywać ćwiczenie.Trafiłam na nią całkiem przypadkiem, ale od razu bardzo mi się spodobała. Zaczyna się nie zwykle, ponieważ bardzo łatwo można utożsamić się z tym co pisze Edyta. A po przeczytaniu kilku stron wydaje Nam się jakbyśmy z autorką były najlepszymi przyjaciółkami.

No nic, ja zaparzam herbatę i idę czytać dalej...


Na odwrocie sama Edyta pisze tak:
„Co robisz – kobieto, dziewczyno, mniszko i kochanko? Czy z ciężką torbą gonisz autobus, by dać się pokonać zadyszce i ponownie spóźnić się na uczelnię? Albo – wręcz przeciwnie – katujesz się kolejnymi niskokalorycznymi dietami i wraz z kilogramami tracisz radość życia, energię, a nawet ochotę na seks? A teraz pomyśl, co robisz dla siebie? Dla swojej witalności, poczucia spełnienia, seksapilu, rozkosznej pewności siebie?
Ta książka to zgrabnie napisany przewodnik po świecie dietetyki, ćwiczeń, motywacji i samoakceptacji. Dzięki niej zrozumiesz, że Twoje ciało jest fantastycznym naczyniem dla Twojej duszy. Jest także Twoją wizytówką, kartą przetargową i miłością Twojego życia. I tylko od Ciebie zależy, jak wygląda i jak się w nim czujesz. Bycie kobietą to prezent. Bycie piękną kobietą to już Twój wybór!”


POLECANE POSTY

2 komentarze

  1. Jestem bardzo ciekawa tej książki:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Marzy mi się przeczytanie tej książki!:)

    OdpowiedzUsuń